Заев со осуда на протестите, Ременски најави кривични пријави


 Велат, протестирале 15 минути и се пеело три песни. Не препознаваат насилство, но и не наведуваат повеќе детали за да не ја нарушат на постапката. „Станува ...
| | веќе видена | слични

Советниците во Општина Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, кои протестираа пред домот на пратеничката Фросина Ташевска-Ременски поради изгласувањето на Законот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Демократијата подразбира право на протести, но сериозно треба да се разгледа прашањето дали протести треба да се одржуваат пред нечии домови, изјави вечерва ...
| | веќе видена | слични

Судејќи по текстот објавен во дневниот весник Слободен печат, а превземен од одредени интернет портали блиски до СДСМ, се појасно станува дека расте нервозата ...
| | веќе видена | слични

Откако пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски посочи дека зад протестите пред нејзината куќа стои Тони Јаревски, советник на ВМРО-ДПМНЕ во општина Карпош, тој ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Илија Димовски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Без ракавици" на Алфа ТВ истакна дека начинот на донесување на Законот за јазиците е преседан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партијата Левица испрати демант до редакцијата на „СКАЈ“ во врска со објавена вест. Во продолжение го пренесуваме демантот интегрално: Врз основа на член 16 од ...
| | веќе видена | слични

Партијата Левица испрати демант на објавената вест на А1он.„Врз основа на член 16 од Уставот на Република Македонија, бараме да извршите исправка на веста што ...
| | веќе видена | слични

Насилното донесување на Законот за јазици е прекршување на Уставот, велат од „Левица“. Насилното донесување на Законот за јазици е прекршување на Уставот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев со осуда на протестите, Ременски најави кривични пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: