Дел Потро во солзи - дали повредата на раката е многу сериозна?!


ВИДЕО: Дел Потро во солзи - дали повредата на раката е многу сериозна?! Дел Потро во солзи го напушти теренот во Дубаи и судејќи по се, постои голема опасност дека повредата на левиот зглоб на раката да е многу тешка, со што се поставува прашање за неговата понатамошна кариера. Брилјантниот Аргентинец беше принуден да го предаде натпреварот на Индиецот Деварман, а неговите фанови се загрижени колку новата повреда ќе го оддалечи од теренот. „Чувствувам слична болка како и во 2010 година, само што сега се јави нова, во левиот зглоб. Сите знаете што се случи со таа рака тогаш. Во моментот се чувстувам грозно“, изјави Дел Потро. Во продолжение погледајте го моментот кога Дел Потро се откажува од учеството на натрпеварот во Дубаи и го напушта теренот во солзи.
| | веќе видена | слични

Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро е видно разочаран по последната повреда која ја заработи за време на мечот против Сомдев Деварман во Дубаи, каде поради силни болки во зглобот беше принуден да се повлече од теренот при резултат 1:0 за противникот. Освојувачот на Ју-Ес опен од 2009 година стравува дека овој пат повредата на левиот зглоб на раката ќе биде слична на онаа од 2010 година кога се говореше дека кариерата му е доведена под знак прашалник. Тогаш популарниот Делпо имаше сериозни проблеми со зглобот на десната рака, но одличните лекарски третмани му овозможија да ја освои наградата за камбек на годината во 2011, по што следуваше огромен напредок на АТП ранг листата каде во овој момет се наоѓа на одличното петто место. - Ќе видиме што ќе кажат докторите за мојата иднина, многу скоро ќе соопштам какви се плановите. Не можам уште да кажам дали ќе биде извршена операција, но мора да се каже дека чувствувам силни болки како оние кои ги имав во другата рака. Ќе направам се што ќе побараат докторите од мене ...
| | веќе видена | слични

Кариерата на Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро е под знак прашање заради проблеми со зглобот. Поради повреда тој мораше да го предаде мечот на Индиецот Деварман во Дубаи по тајбрејкот, а како што е познато, во текот на целата кариера тој има проблем со зглобовите. - Ќе го почекам мислењето од мојот доктор и потоа ќе одлучам дали ќе одам на операција, вели Дел Потро. Аргентинецот досега има освоено само еден Грен-слем турнир во својата кариера, US Open во 2009. година. (Крај)
| | веќе видена | слични

Хуан Мартин дел Потро нема среќа со повредите и повторно ќе мора да паузира, поради проблеми со рачниот зглоб, овојпат на левата рака. Аргентинскиот тениски ас го предаде мечот против Сомдев Деварман на турнирот во Дубаи, откако беше видливо дека веќе не може да игра. Популарниот Делпо во минатото имаше сериозни проблеми со рачниот зглоб на десната рака, а сега со идентични проблеми но на левата рака го прекина настапот во Дубаи. „Многу ми е тешко. Се обидов да продолжам, но едноставно не одеше. Не можам да играм како што посакувам и како што можам и затоа сум многу тажен“, изјави Дел Потро со солзи во очите. Аргентинецот беше најавен како блескав талент, а го потврди квалитетот и големите очекувања, со блескавиот триумф на САД опен, кога со пресврт го победи Роже Федерер и му ја прекина петгодишната доминација на Флашинг Медоуз. Оттогаш повремено знае да победува на АТП турнирите, но очигледно е дека кариерата не му оди во нагорна линија, поради проблемите со поврдеите.
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 206 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 14 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел Потро во солзи - дали повредата на раката е многу сериозна?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: