Помалку од еден месец до Новата Година – каде ќе ја дочекате 2019-та?

2 копии

Иако Македонија е една од најсиромашните земји во регионот, и пошироко ако се споредат платите, сепак во туристичките агенции веќе има уплати за дочек на Нова ...
| | веќе видена | слични

Некој воопшто не му дава важност на овој ден, но има и такви кои многу порано прават планови, каде, со кој и како ќе ја дочека Новата година. Точно еден месец ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 369 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помалку од еден месец до Новата Година – каде ќе ја дочекате 2019-та?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: