Пред спиење ставете сапун под постелнината - ќе се изненадите од неговата делотворност

3 копии

Синдромот „немирни нозе“ е опишан како непирјатна состојба која може да се манифестира со грчеви во нозете, кои ве се случува да ве разбудат и во текот на ноќта. Синдромот „немирни нозе“ е опишан како непирјатна состојба која може да се манифестира со грчеви во нозете, кои ве се случува да ве разбудат и во текот на ноќта. Главната причина на сидромот на немирни нозе е пореметување во нервниот систем, што се чуствува како нозете мрдаат. Симптомите се јавуваат во текот на ноќта. Најлош дел од сидромот на немирни нозе може да биде многу болен и да го направи животот потежок. Како што е споменато, самата состојба е неизлечлива, меѓутоа постои природен лек кои многумина тврдат дека делува.Овој трик се темели со употреба на сапун. Се што морате да направите е да го ставите сапунот под чаршафот во креветот. Многу луѓе ставаат сапун и во чорапите.Менувајте го сапунот секој месец бидејќи има тенденција да се исуши во 30. ден.Оваа метода нромално не е потврдена научно, тие кои се обиделе со овој трик се ...
| | веќе видена | слични

Ви пренесуваме уште една интересна идеа за навистина несекојдневна декорација. Доколку сакате да цртате украсете ги стаклата од прозорите со помош на сапун. Земете обичен сапун, со помош на остар нож зашилете го и почнете со цртање. Доколку не ви оди баш добро а сакате да направите некоја посебна форма, искористете парче хартија во саканата форма која ќе ја поставите од другата страна на стаклото и ќе ја прецртате. Испробано, оваа техника најдобро функционира со сапуните на нивеа или било кој друг сапун со кремаста структура бидејќи остава повидлив траг на стаклото. The post Декорирајте го домот цртајќи со сапун appeared first on Мама365 .
| | веќе видена | слични

Можеби и Вие ќе бидете зачудени кога ќе дознаете дека голем број на луѓе под чаршафот на кој што спијат ставаат сапун. Тие сапунот го ставаат за да ги намалат симптомите од за синдромот немирни нозе т.е грч во нозете. Грчевите во нозете се јавуваат поради тоа што имате пореметување во нервниот систем т.е сте под постојан стрес и тој стрес се манифестира со грчеви во нозете. Со ставањето на сапунот под чаршафот вашиот мозок ја регитрира миризбата и со тоа се намалува стресот. Оние кои што веќе ја користат оваа метода препорачуваат на 3-4 недели да го менувате сапунот за да не ја изгуби миризбата.
| | веќе видена | слични

Останато

Бремена жителка на Шри Ланка се саморазнесе откако локални полицајци влегоа во нејзиниот дом со цел да го претресат во врска со терористичките напади на ...
сите 515 | | | веќе видена

Реакциите за клетвите на Реисот Сулејман Реџепи не стивнуваат. Откако рече дека посакува да почине судијката која го потпиша решението за смена на поглаварот, ...
сите 396 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 361 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред спиење ставете сапун под постелнината - ќе се изненадите од неговата делотворност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: