Mета: Албанија и Северна Македонија заедно до Датум за преговори во октомври

Илир Мета, претседателот на Албанија, на државниот шеф на Македонија, Стево Пендаровски, му рекол дека двете земји треба заеднички да се изборат за добивање ...
| | веќе видена | слични
7 копии
9 копии
6 копии

Лидерот на опозициската Демократска партија (ПД) Љуљзим Баша, по средбата со шефот на државата, Илир Мета, како и средбата со лидерите на политичките партии од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Со изненадувачки потег, анкетната комисија одлучи да се обрати до Венецијанската комисија за прашањето за разрешување на претседателот Илир Мета. Комисијата, ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот претседател Илир Мета врати уште еден закон на повторно разгледување во Собранието. Мета го вратил Законот за материјалните резерви на албанската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
6 копии
повеќе

Останато

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што ...
сите 321 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 234 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори денеска преку соопштение ја поздрави веста дека Европската комисија ја доставила до ...
сите 268 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 198 | | | веќе видена

Ветувања за правна држава, нулта корупција, повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, испорачаа политичките ...
сите 209 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до крај на денот се очекуваат информации за состојбата со ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mета: Албанија и Северна Македонија заедно до Датум за преговори во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: