ССК: Со Светската трговска организација ги отвораме вратите за извоз


4 копии
7 копии
2 копии

Работниците се задоволни, а работодавачите велат дека имаат обврска да го почитуваат законот за минимална плата, но оти ваквото зголемување е оптоварување за ...
| | веќе видена | слични

Јавноста смета дека законското решение за минимална плата не е добро обмислено и дека не е по мерка ниту на работниците ниту за работодавците.Експертите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонците на работ на егзистенција. Трошоците растат, платите стагнираат, економијата практично во рецесија. Во септември годинава во однос на исиот месец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синдикалната семејна кошничка сега тежи 32.316 денари, што е еднакво на речиси три минимални плати. Македонците на работ на егзистенција. Трошоците растат, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минималната плата од овој месец почна да се исплатува во износ од 12.000 денари со што околу 130 илјади работници добија зголемена плата. Законски се опфатени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССК: Со Светската трговска организација ги отвораме вратите за извоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: