ОВА Е АРЕНАМАГЕДОН! Nina, Solomun, Maceo, Tale of Us, Brejcha, Carl Craig, Rødhåd... сите на ЕГЗИТ!


Со невидената техно екипа, во која се наоѓаат, Richie Hawtin, Adam Beyer, Ida Engberg, Ben Klock, Amelie Lens и Anastasia Kristensen, уште од првата објава па сè досега, јасно е дека на Денс Арената на Exit започнува нова ера! Една од најзначајните и најголемите сцени на целата планета, оваа година е одлучна да ги надмине сите минати максимуми, и тоа, во годината кога EXIT официјално е назначен за најдобар голем европски фестивал! По тој повод, на тврдината се подготвува вистински #Arenamagedon бидејќи своите настапи веќе ги потврдија великаните Nina Kraviz, Solomun, Maceo Plex, Tale of Us, Carl Craig, Rødhåd и Boris Brejcha! Но, тоа не е сè, на овој историски лајнап, составен само од хедлајнери, колосалната Арена решена е наскоро да додаде уште изненадувања! По минатогодишниот, можеби највепечатлив настап во историјата на Денс Арената, во атмосфера која досега се случувала само на стадионските рок концерти, со повеќекратни овации и две навраќања на бис, Нина Кравиц доаѓа на EXIT да креира волшепства со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Годинашното издание на музичкиот фестивал Егзит ќе го затвори францускиот диџеј Дејвид Гета со настап на главната бина, соопштија организаторите на фестивалот. Во соопштението се наведува дека Гета е најуспешниот продуцент на денешницата и единствениот диџеј кој продал над 50 милиони албуми и синглови. Исто така тој е добитник на две Греми награди и има повеќе од сто милиони фанови на социјалните мрежи. Програмата на 12 јули на главната фестивалска бина ќе ја отвори американската рок кантавторка Лаура Перголици позната како ЛП. Фестивалот Егзит ќе се одржи од 12 до 15 јули на Петроварадинска тврдина во Нови Сад.
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако светските медиуми неодамна го прогласија ЕГЗИТ за „најголем досега", оваа година како ниедна претходно, од главната фестивалска бина ќе одекнуваат бројните хитови на денешницата! Иако некои од медиумите, овогодинешната програма веќе ја прогласија за „агресивна", вистината е дека конечната листа со главни ѕвезди ќе биде двојно подолга! Првите ѕвезди од новиот бран се веќе тука! Главната бина во четврток на 12 јули ќе ја освои незапирливата американска рок кант-авторка Ел-Пи (LP), која ја освои светската музичка сцена со синглот, „Lost On You", една од највпечатливите љубовни песни на оваа деценија, но и преку соработките со Ријана, Кристина Агилера и бројни други ѕвезди. Додека големото музичко финале и спектаклот за затворање на главната бина во недела, на 15 јули ќе биде под диригентската палка на најголемиот светски хитмејкер и францускиот танцов Голијат - Дејвид Гета! Најуспешниот музички продуцент на 21 век и единствениот ди-џеј кој има продадено 50 милиони албуми и синглови, се враќа на еден од ...
| | веќе видена | слични

Глобалниот музички феномен од Атланта и најпопуларната светска рап-група „Мигос“ (Migos) пристигнува на главната бина на „Егзит“! Овогодишните апсолутни хедлајнери на водечките фестивали, на официјално најдобриот европски голем фестивал доаѓаат од врвот на американската топ листа на албуми на која прво место освоија со дури два албуми. Така за само година дена станаа една од вкупно петте рап-групи што го постигнале овој успех во кариерата, а со вртоглави 15 нумери кои истовремено се најдоа на американската топ-листа, „Мигос“ срушија рекорд стар 54 години, кој пред нив го имаа само „Битлси“! Триото во кое членуваат Куејво (Quavo), Офсет (Offset) и Тејкоф (Takeoff) го освои светот прво со хитовите „Versace“ и „Look At My Dab“, за во 2016 година нивниот мегахит „Bad and Boujee“ да инкасира повеќе од 600 милиони прегледи на Јутјуб и да го држи светскиот трон цели четири недели и покрај тоа што излезе во исто време како и мегахитот на Ед Ширан, „Shape of You“! Додека „Гардијан“ ги споредува со „Битлси“, „Ролинг ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 326 | | | веќе видена

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска - Давкова. ...
сите 199 | | | веќе видена

Како што најавивме веќе во текот на следната недела и покрај тоа што не очекуваме целосна стабилизација на атмосверата што значи дека и понатаму ќе има локална ...
сите 197 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 100 | | | веќе видена

Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
сите 178 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОВА Е АРЕНАМАГЕДОН! Nina, Solomun, Maceo, Tale of Us, Brejcha, Carl Craig, Rødhåd... сите на ЕГЗИТ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: