Кој има најдобар напад во Премиер лигата?


Синоќа заврши летниот преоден рок, а во самиот финиш беа реализирани трансферите на Радамел Фалкао во Манчестер Јунајтед и на Дани Велбек во Арсенал. Со оглед на фактот дека Сити го пушти на позајмица Алваро Негредо во Валенсија, тоа значи дека секој од 5-те најсилни клубови има по тројца напаѓачи во екипата. Што мислите, кој има најсилен напад?
| | веќе видена | слични

Таблоидот “Дејли Мејл“ ги оцени напаѓачите на најголемите пет клуба во Англија и дојде до заклучок дека Манчестер Јунајтед, кој не може да се пофали со којзнае што во одбраната и во средината на теренот, е неприкосновен број 1 во нападот во Премиер лигата. Изданието оцени по тројца клучни напаѓачи од Манчестер Сити, Челзи, Ливерпул, Арсенал и Јунајтед на скала. Благодарение на новото засилување Радамел Фалкао, “Црвените ѓаволи“ ја совладаа конкуренцијата. Најлош е Арсенал, што е објасниво со оглед на фактот дека менаџерот Арсен Венгер преферира повеќе играчи кои создаваат шанси, од оние кои ги завршуваат. Притоа најдобриот голгетер на тимот – Арон Ремзи – не е напаѓач. Во исто време Јаја Саного уште не се запишал во Премиер лигата. Од изданието пак процениле дека Алексис Санчез не е чист напаѓач и соодветно не го вклучиле во тројката (истото важи и за Рахим Стерлинг од Ливерпул). Критериумот за оценките исто така не се многу јасни. Така Дани Велбек е со повисока оценка од Жиру (најверојатно поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бившиот помошник тренер на Манчестер Јунјатед, Мајк Фелен смета дека клубот со продажбата на Дани Велбек ја изневерил својата филозофија. Тој додава дека продажбата на Велбек , кој е производ на клубот, означува и криза на идентитет на „црвените ѓаволи“. Манчестер Јунајтед потроши 200 милиони евра на засилувања во летниот преоден рок, но и покрај тоа тимот изгледа далеку од добра форма. „Младите фудбалери не добиваат шанса колку што е потребно, клубот троши повеќе од било кога, а резултатите се слаби. Наместо да правиме таленти, ние ги купуваме. Тоа не е филозофијата на Јунајтед, со продажбата на Велбек клубот го изгуби идентитетот. Се надевам дека иднината ќе биде подобра, но во овој момент не изгледа така“, смета Фелен.
| | веќе видена | слични

Навивачите на Арсенал генерално се задоволни по завршувањето на преодниот рок затоа што во самиот финиш клубот го донесе поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед Дани Велбек.Пред неговото доаѓање не им беше лесно на Топџиите затоа што долго чекаа нешто да се случи во нивниот клуб. И на крајот дочекаа. Велбек пристигна во последен момент, но малку им требаше на навивачите да почнат да го пеат неговото име. Поточно да ја обработат песната на Манчестер Јунајтед.
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 326 | | | веќе видена

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска - Давкова. ...
сите 199 | | | веќе видена

Како што најавивме веќе во текот на следната недела и покрај тоа што не очекуваме целосна стабилизација на атмосверата што значи дека и понатаму ќе има локална ...
сите 197 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 100 | | | веќе видена

Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
сите 178 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој има најдобар напад во Премиер лигата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: