Бобан се враќа во Милан со јасна стратегија!


Фудбалерот на агентот потврди дека интерес од Италија постои. Милан сака во своите редови да го доведе репрезентативецот на Хрватска, Андреј Крамариќ. Дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милан во текот на вчерашниот ден го официјализираше враќањето на Звонимир Бобан во клубот, а набрзо откако му беше доделена директорската функција, клубот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Освежувања на одредени раководни позиции во италијанскиот прволигаш како увертира за нешто повеќе во пресрет на новата сезона и веројатно новите и поголеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милан официјално го промовираа Паоло Малдини на позицијата технички директор на клубот, додека уште една легенда на „росонерите“, Хрватот Звонимир Бобан ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот хрватски репрезентативец и некогашен играч на Милан, Звонимир Бобан, потврди дека си заминува од позицијата заменик генерален секретар во ФИФА, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 510 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 224 | | | веќе видена

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, вчера во Брисел му покажа на техничкиот премиер Оливер Спасовски каде ќе биде поставено македонското знаме пред ...
сите 331 | | | веќе видена

Сашо Орданоски, новинар кој порано работеше во некогашната телевизија 1ТВ на Бојан Јовановски кој е обвинет во аферата Рекет, вели дека досега Јавното ...
сите 418 | | | веќе видена

Недостигот на обрасци за пасоши е стрес за многу македонски работници кои си обезбедиле работа во странство и треба да заминат надвор од државата.Овие денови ...
сите 123 | | | веќе видена

Бројот на починати од новиот коронавирус во централната кинеска провинција Хубеи се зголеми за 132, достигнувајќи 1.921, соопшти локалната здравствена ...
сите 342 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите (0:1). На овој меч „црвените“ ниту еднаш не упатија удар во ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бобан се враќа во Милан со јасна стратегија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: