Храна која ги топи килограмите

Покрај физичката активност како вежбањето, пешачењето, аеробикот, фитнесот и многу други кои многу успешно се справуваат со непосакуваните килограми, голем удел има и храната, но правилно избраната храна, благодарение на која килограмите многу полесно и побрзо се топат. ​Покрај што ги елиминира масните наслаги оваа храна исто така и го чува општото здравје на организмот како резултат на нејзиниот нутритивен состав. Цимет Цимет - гледајте да го употребувате во храната во која што одговара, како чај, кафе, сутлијач, каша, овесни снегулки и друго, бидејќи една супена лажица цимет содржи само 16 калории. Секаде каде што можете белиот шеќер заменете го со цимет. Едно испитување покажа дека без примена на било каква диета, доколку редовно се консумира овој зачин, за една година се губат од килограм до два. Исто така е докажано и потврдено дека циметот е заштитник на срцето затоа што со внесена половина лажичка цимет секој ден се намалува холестеролот за 18 а триглицеридите за 30%. Лут сос Лут сос - за ...
| | веќе видена | слични

Поради големиот број на теретани и различните фитнес програми често забораваме на онаа најевтината, но најделотворна активност која сигурно ќе ви донесе најбрзи резултати при намалувањето на килограмите… Започнувајќи со пешачење кое постепено преминува во брзо пешачење и на крајот се трансформира во трчање, е најделотворниот вид за губење на килограмите. На тој начин ќе стекнете кондиција и ако бидете доволно упорни ќе го изгубите секој килограм кој посакувате, а што е најважно ова е основниот чекор и предуслов за понатамошното обликување на телото кое ќе го довршите во теретаната. За почеток само пешачете, на тој начин ќе се опуштите и ослободите од стресот. Постепено пешачењето треба да го промените во брзо пешачење. И на крајот по брзото пешачење вие треба да започнете со трчањето. Овој вид на активност не само што е добар за вашата линија туку и за вашиот кардиоваскуларен систем. Како и со секоја активност, така и со оваа евтина активност ќе си го зголемите расположението и самодовербата, а откако ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 203 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Храна која ги топи килограмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: