Модернизиран ГП Табановце, се олеснува и забрзува протокот на производи и патници


Македонија во изминатата, 2017 година ги искористила средствата од ИПА фондовите на ЕУ неколкукратно повеќе во споредба со претходните години. За ова ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Во врска со изјавата на министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу дадена за ТВ Арт Чанел, во емисијата „Уметноста на финансиите”, даваме до знаење дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Во рамките на неколкудневната работна посета на Шпанија, градоначалникот на Струмица Коста Јаневски оствари средби со градоначалници и заменици градоначалници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Тетово поседува човечки и институционални капцитети за подготовка на проекти со кои би се добиле средства од ИПА 2 програмата на Европската Унија но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модернизиран ГП Табановце, се олеснува и забрзува протокот на производи и патници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: