Децата и наставниот кадар се влијателни индикатори за создавање толерантно и напредно општество

Потребно е вклучувањето на наставниот кадар и медиумите како влијателни индикатори за создавање на едно толерантно и напредно општество, кое ќе ја исполни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нацрт-текстот на „Националната стратегија за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот во Република Северна Македонија“, за која во изминатиот ...
| | веќе видена | слични

На јавната дискусија свои обраќања пред граѓаните на Струга и регионот имаа заменик министерот за локална самоуправа, Дејан Павлески, извршната директорка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Струга денеска ќе се одржи седма јавна дискусија за Нацрт-текстот на Националната стратегијата за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот ...
| | веќе видена | слични

На 11 јуни (вторник) со почеток од 11:00 часот во салата на Советот ќе се одржува консултативна средба за потребата од изработка на Националната стратегија за ...
| | веќе видена | слични

Младински образовен форум со поддршка на Амбасадата на Кралството Холандија организираше три училишни дискусии со над 100 средношколци, посветени на човековите ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, ...
сите 173 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 181 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 153 | | | веќе видена

Довербата во процесот за проширување на ЕУ ќе претрпи голема штета ако веднаш не почнат преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 144 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Децата и наставниот кадар се влијателни индикатори за создавање толерантно и напредно општество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: