Децата не ја заслужуваат реченицата ” почекај малку ” – кажувајте ја што поретко

Една од најважните родителски задачи е кај детето да се создаде чувство дека на вам како родители ви е важно тоа што детето има да ви го каже. Точно е тоа дека ...
| | веќе видена | слични

Децата кои имаат симптоми на импулсивност во основа покажуваат нетрпеливо однесување, кажуваат несоодветни зборови, ги покажуваат своите емоции без да се ...
| | веќе видена | слични

Дали сте забележале дека понекогаш ги употребувате токму истите изрази што вашите родители ги употребувале кога вие сте биле деца? Можеби за некого се познати, ...
| | веќе видена | слични

Разводот е стресен, како за родителите така и за децата, кои низ целиот тој процес се соочуваат со голем број емоционални варијации и проблеми. На малиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако во вторникот избувна експлозија на пристаништето во главниот либански град Бејрут и животот досега го загубија 137 лица, додека најмалку 5.000 се ...
сите 460 | | | веќе видена

Ако ЕВН, МЕПСО и ЕЛЕМ ги повлечат барањата за поскапување на струјата, тогаш и Регулаторната комисија за енергетика ќе ја повлече одлуката за нејзино ...
сите 362 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 247 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 240 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Децата не ја заслужуваат реченицата ” почекај малку ” – кажувајте ја што поретко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: