Сива смрт, мајмунска прашина и крокодил – на децата им се достапни сѐ посилни и поопасни комбинации на дроги

2 копии

Глобализацијата поттикната со појавата на интернетот придонесе рекреативната употреба на дрогата стана светски проблем. Во последните неколку децении се смени ...
| | веќе видена | слични

Глобализацијата поттикната со појавата на интернетот придонесе рекреативната употреба на дрогата стана светски проблем. Во последните неколку децении се смени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 85 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 133 | | | веќе видена

„На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сива смрт, мајмунска прашина и крокодил – на децата им се достапни сѐ посилни и поопасни комбинации на дроги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: