Децата на Барса ја покажаа својата големина

Додека Пике и Рамос се препукуваат, децата на Барселона го воодушевија светот со прекрасен гест. Во финалето на Светскиот Челинџ куп за деца до 12 години, Барселона ја победи јапонската Омија со 1:0. Младите јапонски надежи по мечот се расплакаа, а нивните противници од другата страна ги тешеа. Прво тоа, па потоа славје. Со тоа го оправдаа клупскиот слоган „mes que un club“ (повеќе од клуб).
| | веќе видена | слични

Останато

Европската комисија денеска повика на едноминутно молчење во спомен на двајцата новинари кои загинаа во нападот во Стразбур минатата недела. Меѓу петте жртви ...
сите 84 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 152 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 113 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 133 | | | веќе видена

Францускиот премиер Едуар Филип во интервју за весникот „Лез Еко“ призна дека Владата направила грешки во кризата со протестите на „жолтите елеци“ и оти не ги ...
сите 133 | | | веќе видена

Тие се наоѓаат во Клиничкиот центар во Ниш и приклучени се на апарати за дишење, додека останатите четири лица кои беа сериозно повредени патници и кои се ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Децата на Барса ја покажаа својата големина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: