Српската Влада го затвори детскиот воен камп на Златибор

Децата на возраст од 7 до 17 години наводно биле испратени во пет тајни терористички логори за обука на Исис во Косово од страна на нивните родители, пишува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 681 | | | веќе видена

Тој е поврзан со крштевањето на Исус Христос во водите на реката Јордан од страна на Свети Јован, кој оттогаш се нарекува Крстител. Празникот се одбележа во ...
сите 287 | | | веќе видена

Познатата пејачка Јелена Карлеуша, за која изминатиов период се крена голема прашина околу секс скандалот со фудбалерот Огњан Врањаш, објави стои на инстаграм ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српската Влада го затвори детскиот воен камп на Златибор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: