Фудбалер на Хадерсфилд постигна ретко виден автогол на своето деби (ВИДЕО)


Несреќниот Холанѓанец кој ова лето потпиша за Премиерлигашот не се прослави на своето деби, напротив, се најде на мета на потсмев поради автоголот кој сигурно ...
| | веќе видена | слични

Младиот фудбалер на Хедерсфилд Жунињо Бакуна имаше деби кое ќе сака што побрзо заборави. Тој доби шанса да игра на натпреварот од Карабао купот против Стоук ...
| | веќе видена | слични

Новиот фудбалер на Хадерсфилд Таун, Жунињо Бакуна долго ќе го памети дебито за новиот клуб. Во натпреварот од Карабао Купот, Бакуна си постигна комичен автогол ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 90 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес, во Министерството за надворешни работи беше повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор ...
сите 248 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 221 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалер на Хадерсфилд постигна ретко виден автогол на своето деби (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: