Зелени идеи: „Еко дете“ – подароци од хартија што може да се засадат

„Еко-дете“ е колекција на производи за деца изработени од рециклирана хартија која во себе содржи семиња и може да се засади, и е една трите идеи што победија ...
| | веќе видена | слични

Христина Цветановска и Марија Филиповска се двете дебатерки што победија на Националното дебатно првенство 2018. За Радио МОФ тие раскажуваат е потребна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 349 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 352 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 195 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зелени идеи: „Еко дете“ – подароци од хартија што може да се засадат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: