Советот на Општината не го разгледуваше Статутот на КЈП “Водовод“


2 копии

Новата цена на водата повторно ги скара советниците од власта и опозицијата во Советот на Општина Битола. Од ЈКП „Водовод“ велат дека се работи за покачување ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ОК Битола на ВМРО-ДПМНЕ Иванчо Тошевски денес изјави дека се сведоци на едно грубо кршење на Деловникот за работа од страна на претседателот ...
| | веќе видена | слични

Сметките за вода и канализација поскапуваат во просек за 10 проценти во Битола. Водата поскапува за 2, 5 денари за метар кубен или во просек околу 15 до 20 ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО ДПМНЕ ја напушти седницата на Совет на Општина Битола, со обвинување дека локалната власт дава целосна поддршка на договорот за промена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на Општината не го разгледуваше Статутот на КЈП “Водовод“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: