Улица во Измир го доби името „Дебарска улица“

3 копии

Во единственото средно општинско училиште во Дебар, гимназијата „Здравко Чочковски“ сите 110 матуранти се пријавиле за полагање државна матура. – Од вкупниот ...
| | веќе видена | слични

Во трите средни општински училишта, колку што функционираат во општините Дебар, Маврово и Ростуше и Центар Жупа, оваа учебна година образованието го завршуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улица во Измир го доби името „Дебарска улица“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: