НБА: Хјустон загуби на гостински терен кај Јута


4 копии
2 копии

Тимот на Хјустон Рокетс му одржа вистинска лекција на Сан Антонио Спарс победувајќи го на негов терен од 136-105. „Ракетите“ блескаа на овој дуел, „испукаа“ 22 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 138 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА: Хјустон загуби на гостински терен кај Јута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: