Де Лихт: Сакав да одам во Јувентус дури и пред разговорот со Роналдо


Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт, одлучи да се пресели во редовите на италијанскиот шампион дури и пред разговорот со Кристијано Роналдо, изјави самиот ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот репрезентативец, Матијс Де Лихт веќе ја започна новата етапа во својата кариера во дресот на Јувентус каде веќе и одигра неколку натпревари со што ...
| | веќе видена | слични

Леонардо Бонучи минатото лето го комплетираше неочекуваното враќање во Јувентус, само една година по сезнационалниот трансфер кој го изрежира во редовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Мауро Икарди од Интер и Федерико Киеза од Фиерентина се следната цел на директорот на Јувентус, Фабио Паратици.„Кориере ди Торино“, наведува дека преговорите ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот калчолигаш Рома го насочува фокусот кон полскиот интернационалец Аркадиуш Милик. Тој сака да замине од Неапол со оглед дека голема е веројатноста ...
| | веќе видена | слични

Јувентус летово беше активен на фудбалскиот пазар и успеа да се засили пред походот во освојување нови трофеи. Сепак, освен што носи играчи, Старата дама мора ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 504 | | | веќе видена

Интерпол ќе испрати тим експерти во Бејрут за да им помогне на либанските власти во истрагата за катастрофалната експлозија во пристаништето. – На барање на ...
сите 482 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 328 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Лихт: Сакав да одам во Јувентус дури и пред разговорот со Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: