Фергусон би го жртвувал и Андерсон за да дојде до ѕвездата на Порто

Не е тајна дека менаџерот на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон е голем фан на крилото на Порто, Џејмс Родригез и проба да го донесе на Олд Трафорд минатото лето но раководството на португалскиот тим ја крена висината на оштета во договорот на колумбиецот на 36 милиони фунти. Тоа привремено ги замрзна плановите на црвените ѓаволи да дојдат до потписот на 21-годишниот талент но на крајот на оваа сезона се спремни за нова офанзива. Според “Daily Mail” во Јунајтед размислуваат во понудата за евентуалната зделка да го вклучат и Андерсон. Тој имено дојде токму од Порто и призна дека не би имал ништо против повторно да се врати во португалскиот гигант. “Ако некогаш се вратам во Португалија би играл единствено за Порто. Со тој клуб е поврзано моето минато” – изјави бразилецот.
| | веќе видена | слични

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Хеа, во иднина би можел да се врати во Мадрид, но засега му е убаво сака да остане кај „ѓаволите“ пренесува „Сан“. - Знам дека многу работи се кажаа и се напишаа од страна на медиумите, но јас се уште имам договор со Манчестер, и се чуствувам удобно тука. Во Барселона, Валдес е се уште прв голман, Мадрид е мојот дом и сакам еден ден да се вратам, но дотогаш сакам да останам долго време во Манчестер и да освојувам трофеи, - изјави Де Хеа за „Сан“ .
| | веќе видена | слични
2 копии

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Хеа изјави дека би одбил понуда на Барселона за да остане на Олд Трафорд. За Де Хеа се повеќе се шпекулира дека би можел да биде евентуален наследник Валдес на голот на Барселона, но шпанецот вели дека не планира да го напушти тимот на Манчестер Јунајтед. „Валдес е сеуште голман на Барселона, Мадрид е мојот роден град и сигурно би сакал да се вратам еден ден. Но за сега ми е добро во Јунајтед и се надевам дека ќе останам тука уште долго и ќе освојам уште многу трофеи“, изјави Де Хеа и додаде дека од голема помош му бил тренерот Сер Алекс Фергусон кој му помогнал да го издржи огромниот притисок. „Сер Алекс е повеќе од менаџер. Тој контролира се во тимот. Тој е татко за сите оние кои пристигнуваат во клубот. Затоа е најдобар“, заврши Де Хеа.
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марио Геце, за „Спорт 1“ призна дека еден ден би сакал да заигра за клуб како Барселона, Реал Мадрид или Манчестер Јунајтед. - Сакам да ги оставам отворени опциите за трансфер, клубови како Реал Мадрид, Барселона и Манчестер Јунајтед се секогаш атрактивни. Како играч во другите лиги можеш дополнително да напредуваш, но не размислувам сега за тоа. Јас сум среќен во Дортмунд и начинот на кој се одвиваат работите, да не беше така немаше да го продолжам договорот до 2016. година, - изјави Геце за „Спорт 1“.
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон е голем вљубеник во играта на офанзивниот играч на Порто, Џејмс Родригез. Јунајтед веќе еднаш се обиде да го ангажира Колумбиецот и тоа минатото лето, но португалскиот клуб го зголеми обештетувањето на 36 милиони фунти што беше премногу за „црвените ѓаволи“. Сепак Јунајтед се подготвува за нов напад на Родригез на крајот од сезоната. Според англиските медиуми, клубот од Олд Трафорд е подготвен да им понуди на челниците на Порто пари плус фудбалерот од средниот ред Андерсон кој подолго време не е стандарден во тимот. Бразилецот токму од Порто дојде во Јунајтед, а во неколку наврати истакна дека не би му сметало да се врати меѓу „змаевите“. „Доколку некогаш се вратам во Португалија ќе играм само за Порто. Тој клуб е дел од моето минато“, истакна Андерсон.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фергусон би го жртвувал и Андерсон за да дојде до ѕвездата на Порто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: