Јунајтед го следи Де Геа

2 копии

Англискиот гигант Манчестер Јунајтед специјално испратил скаути во Мадрид за да ги следат настапите на голманот на Атлетико Мадрид, Давид де Геа. Истите се вратија на Островот со доста позитивни критики за голманот, пренесува „Ел Мундо Депортиво". Како што е познато „црвените ѓаволи" планираат да најдат достоен заменик на Едвин Ван Дер Сар, кој изјави дека на крајот на сезоната има намера да стави крај на својата долга кариера. Од Јунајтед открија дека го следат 20 годишниот голман уште од почетокот на минатата година, кога тој излезе за прв пат како стартер под рамката на голот за „јорганџиите". Деталите околу евентуален трансфер на младиот голман барем засега не се соопштуваат.
| | веќе видена | слични

Голманот на Атлетико Мадрид, Давид Де Геа вели дека сака уште долго време да остане во шпанскиот клуб. 20-годишниот голман важи за еден од најперспективните чувари на мрежата, Де Геа е цел на Манчестер Јунајтед. Но младиот голман вели дека не размислува за напуштање на Атлетико Мадрид, посакува долго време да го носи дресот на овој тим. "Тука се чувствувам многу комфорно, ова од секогаш бил мој клуб, и сакал да го бранам овој дрес уште долго време и да освојувам титули" - изјави Де Геа за АЅ. "Среќен сум тука и кога работите се одвиваат добро, нема причини за промена". "Главна цел ни е позиција која води во Лигата на Шампионите, исто така настапуваме и во купот, што е многу убаво, сакаме да стигнеме колку што е можно подалеку".
| | веќе видена | слични

Еден од најталентираните голмани во Европа, Давид Де Геа во интервју за весникот АС потврди дека нема намера да си замине од Атлетико Мадрид и дека би сакал во овој клуб настапува уште многу години во иднина. "Тука ми е добро и би сакал и натаму да останам во Мадрид. Во Атлетико ги направив првите чекори и затоа сакам да бидам дел од оваа екипата уште многу долго време. Приоритет ми е да освојувам многу трофеи, а во блиска иднина доволно е со овој состав да обезбедиме учество во Лигата на шампионите", изјави Де Геа. За младиот голман се заинтересирани голем број на клубови, пред се Манчестер Јунајтед, но во својот тим би сакал да го види и тренерот на Барселона, Жозеп Гвардиола. Сепак со оваа изјава Де Геа јасно им порача на сите заинтересирани дека тој нема намера да го напушта Висенте Калдерон.
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 112 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јунајтед го следи Де Геа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: