Давитковски: Џабе нов Закон кога за нови вработувања ќе треба да се оди на „баци рака“ кај министер

Од МОН тврдат дека новиот Закон ќе го реши проблемот со недостигот на кадар на факултетите, но професори велат дека тој нема ништо да промени Новиот Закон за ...
| | веќе видена | слични

Живееме во време во кое животот брзо се развива, надоградува и променува. Но, и покрај целиот постигнат напредок во различни сфери забораваме да извршиме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за туризам, Елена Кундура, иако важи за една од најубавите средновечни жени во Грција синоќа пред полноќ беше известена дека е исклучена како член ...
сите 592 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 207 | | | веќе видена

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а ...
сите 88 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 210 | | | веќе видена

Откако неговата сопруга Јелена Карлеуша се најде во центарот на скандолозната афера која го тресе Балканот со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, Душко Тошиќ да ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Давитковски: Џабе нов Закон кога за нови вработувања ќе треба да се оди на „баци рака“ кај министер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: