Давид Темелков: Ја снимав песната за време на најголемите земјотреси во Скопје


Македонскиот пејач Давид Темелков деновиве го промовираше видеото за темата „Дал он зна“, која е дело на Валентино Скендеровски, додека пак текстот го потпишува Огнен Неделковски. „Додека ја снимавме новата песна во студио се случија неколку земјотреси во исто време и морам да кажам дека бев малку потресен поради тоа. Сепак, на крај успеавме да ја завршиме песната и јас сум презадоволен од финалниот производ. „Дал он зна“ е малку поразлична песна и воопшто не наликува на темите кои досега ги имам снимено. Мислам дека секој еден маж ќе се пронајде во текстот. Работев со автори кои ми се исклучително драги и многу сум горд поради тоа, откри Давид кого јавноста ширум овие простори го запозна преку учеството во музичкото шоу „Икс Фактор“. Кадрите за видеото, се снимени во Универзалната сала во Скопје. „Се надевам дека песната ќе и се допадне на публиката, бидејќи тоа е навистина мојата најголема желба, вели Давид.
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека треба да ...
сите 171 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Претерувањето е дел од нашиот менталитет. Па така, што би рекол мојот пријател Велија, деновиве се претера и со емитувањето изјави на познати јавни личности, ...
сите 113 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 120 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 202 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Давид Темелков: Ја снимав песната за време на најголемите земјотреси во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: