Давид Бабунски пронајде нов клуб, останува во Јапонија

2 копии

Брзо по разделбата со Јокохама, македонскиот фудбалер, Давид Бабунски најде нов клуб, останува во Јапонија, но сега ќе игра во втората лига за Омија Ардија. Македонија Поради тоа што беше во втор план, Бабунски го раскина договорот со Јокохама, но не му требаше многу за да пронајде нов клуб. Нашиот фудбалер потпиша договор со Омија Ардија, клуб кој се натпреварува во втората лига но има амбиции да влезе во јапонската Џеј лига. „Благодарам за раководството на клубот што ми овозможи да останам во Јапонија. Можам да ветам дека ќе дадам се од себе за подобри резултати на тимот и пласман во Џеј лигата“, изјави Бабунски на промоцијата.
| | веќе видена | слични

Давид Бабунски, повремениот репрезентативец на Македонија, од денес е нов член на Омија Ардија од Саитима. Со оваа екипа Македонецот потпишал договор до јануари 2020 година. Бабунски, неодамна го раскина договорот со Јокохама, а иако имаше понуди од неколку тимови, тој реши да остане во Јапонија и да потпише договор со второлигашот Омија. Новиот тим на Бабунски, по 29 одиграни натпревари, во конкуренција на 22 екипи се наоѓа на петтото место на табелата со 47 бода.
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски интернационалец, Давид Бабунски и официјално е претставен во новиот клуб Омија Ардила. Клубот се натпреварува во втората лига во Јапонија и во моментов е на 6-та позиција во лигата. Интересно е што во истата лига игра и помалиот брат на Давид, Доријан Бабунски. Тој игра за тимот на Мачида. -Благодарен сум на Омија што веруваше во мене и ми даде шанса да ја продолжам мојата кариера во Јапонија. Ќе сторам се за да ги постигнам целите на тимот. Со голема амбиција со нетрпение очекувам да му помогнам на тимот- рече Давид Бабунски.
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Давид Бабунски пронајде нов клуб, останува во Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: