Собранието утре ќе гласа за договорот со Грција

Заклучоците од Луксембург изгледаат како комплициран компромис помеѓу двата табора: мнозинскиот кој се залага за реално вреднување на напорите на Македонија, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пратеникот на Европскиот парламент, Едуард Кукан, кој е еден од копретседавачите на дијалогот „Жан Моне“ во Собрание, го поздрави заклучокот на Советот на ЕУ и ...
| | веќе видена | слични

-Ги поздравувам вчерашните заклучоци на Советот за општи работи за отворање на патот за преговори за пристап со Албанија и Македонија. Сакам да им честитам на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто, изјави дека Европската Унија би требало да забрза со процесот на проширување за да ги прими земјите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под влијание на Медитеранскиот циклон ОЛИВИЈА до крајот на денов ќе имаме облачно време со врнежи од дожд во најголемиот дел од државава додека на повисоките ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 156 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 282 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев уверува дека поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој е осуден на двегодишна затворска казна, а избега во Унгарија, ...
сите 198 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието утре ќе гласа за договорот со Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: