ВМРО-ДПМНЕ: Професионалците во МВР да не потклекнуваат на политичките притисоци од СДС


Оливер Спасовски наместо да се повлече од партиските функции и професионално да ја врши функцијата министер за внатрешни работи, тој е назначен за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

СДС продолжува со лицемерната политика која најдобро е опишана во народната поговорка „не ме гледај што правам, слушај ме што зборувам", велат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

СДСМ рекоа дека ќе се департизира и МВР и дека поради тоа Министерот Оливер Спасовски даде оставка од функцијата Генерален секретар на партијата, од причина ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Драган Данев. Зоран Заев и СДС најавуваа департизација и деполитизација на институциите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев и СДСМ, во изборниот период насекаде зборуваа за наводна департизација на државата и одвоеност на партијата од државата која требало да се спроведе, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

СДСМ сериозно го загрозува ДУИ. Заев оди по нови албански гласови со назначувањето на Мухамед Зекири за потпретседател на СДСМ. СДСМ ја продолжува целосната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За нов генерален секретар на Социјалдемократскиот сојуз е избран досегашниот потпретседател на партијата, Александар Кирацовски. Со ова на виделина излезе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Социјалдемократскиот сојуз со кадри од 2002-ра година ќе ги департизира институциите, како што најавуваа од партијата, но и самиот Зоран Заев. Координаторот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Професионалците во МВР да не потклекнуваат на политичките притисоци од СДС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: