Дарко Лазиќ не излегува од кафеана, а тоне во долгови: И куќата ќе му ја земат лихвари (ФОТО)

Соседите на Дарко Лазиќ од родното село Брестач велат дека пејачот никако да се смири и дека неговите родители постојано се загрижени. Еден од соседите посочи ...
| | веќе видена | слични

Дарко Лазиќ неодамна ја издаде својата нова песна „Мајка“ со која се врати на музичката сцена, а песната за краток временски период има повеќе од пет милиони ...
| | веќе видена | слични

Пеачот на еден естраден менаџер му должи сума пари од 300.000 евра.На пеачот Дарко Лзиќ, моментално му гори под нозе поради нерасчистени односи со луѓе кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачот Дарко Лазиќ наскоро ќе стане татко по втор пат откако неговата свршеница Марина Гагиќ ќе му поради син на пејачот.Откако парот е во врска Марина на ...
| | веќе видена | слични

Марина Гагиќ, свршеницата на пејачот Дарко Лазиќ, само што не се породила, а преку социјалната мрежа Инсатграм објави порака со која изненади многумина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дарко Лазиќ е принуден да се лечи кај психолог бидејќи не може да се ослободи од лошите мисли и кошмари поради тешката сообраќајка која ја доживеа во октомври ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена во српските медиуми одекна вест за наводната тајна сметка на Шабан Шаулиќ, на која целиот живот криел пари добиени од бакшиш. Имено, наводно ...
| | веќе видена | слични

Ќерката на Шабан Шаулиќ, Илда Шаулиќ деновиве го имаше првиот настап по смртта на нејзиниот татко, а сега откри што и се случило пред да започне да пее. ...
| | веќе видена | слични

Пеачот Дарко Лазиќ, кој по страоната несреќа во која можел да го загуби животот, неодамна се развел и прозборел за својот однос со бившата сопруга, но ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дарко Лазиќ не излегува од кафеана, а тоне во долгови: И куќата ќе му ја земат лихвари (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: