Погледнете го првиот настап на Дара Бубамара (Видео)


Пејачката Дара Бубамара (правилно име Радојка Аџич) за првпат на сцената стапнала кога имала само 13 години. Дара тогаш настапила на манифестацијата “Pokaži šta znaš” каде што ја пеела песната “Boli, boli” од Неда Украден. На ова видео Дара е сосема различна од тоа како изгледа денеска. Последниот спот на Дара Бубамара Можеби ќе ве интересира како изгледала Карлеуша кога била млада. Доколку ве интересира кликнете ТУКА
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатата српска пејачка Дара Бубамара важи за една од најатрактивните жени на балканската естрада, а со своите провокативни фотографии на социјалните мрежи секогаш привлекува големо внимание ...Така беше и овој пат кога пејачката на својот Инстаграм профил објави сексапилна фотографија во бикини каде во прв план се најдоа нејзините големи гради. Погледнте ...Uzivanje kupanje
| | веќе видена | слични

Дара Бубамара е исполнета и на професионален и на семеен план, но и на љубовен, каде и цветаат ружи. „Мислам дека никогаш во животот не сум била вљубена! Убаво ми е да ја чуваме нашата љубов, првпат се чувствувам супер“, вели Дара, која потоа се осврна и на грдите моменти кои ги имаше во првата половина од годината. „Многу се внесов и за концерот, имав и проблеми, затоа бев и во болница. Се некако ми се собра, но на крајот ја добив таа круна“, рече Дара која потоа за емисијата „Премиера“ откри дека порок сепак има, иако не пие и не пиши. „Јас сум толку луда природно што не треба ништо ни да ме спушта, ниту да ме крева. Мој единствен порок, ако може така да кажам, се таблетите за спиење, затоа што сум нон стоп под адреналин, и не спија,“, призна пејачката.
| | веќе видена | слични

Во месец април, Дара Бубамара одржа концерт во Белград, за кој сè уште се зборува. Подготовките пред концертот многу ја измориле, и како што вели, сè уште се опоравува. „Многу се дадов за концертот, имав и проблеми, затоа бев во болница. Некако сè ми се собира, но на крајот ја добив таа круна.“ – изјави Дара за „Премиера“ , додавајќи: „Јас сум толку природно луда што не ми треба ништо за да ме спушти, ни да ме подигне. Мојот единствен порок, ако можам да кажам, е таблета за спиење, бидејќи сум постојано под адреналин и не спијам.“ – признава пејачката.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште потрагично е што ова го претставуваат како успех, а не капитулација на правната држава. Досега пред обвинител требаше да бидат изведени и Кики и Фрики и ...
сите 398 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 402 | | | веќе видена

Од понеделник, откако ќе се достават дополнителни списи кои недостасуваат, Советот на јавни обвинители ќе решава по извештајот на Обвинителството за гонење на ...
сите 358 | | | веќе видена

„Јас од месец септември 2018-та година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“ ...
сите 157 | | | веќе видена

Данска ќе плати огромна цена поради одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ја откаже неговата посета на земјата само 12 дена пред најавениот ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете го првиот настап на Дара Бубамара (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: