Данска парично ја казни Тотал за испуштање хемикалии во Северното море

2 копии
14 копии

Данската полицијата уапси 28 лица во Копенхаген поради возење електричен тротинет под дејство на алкохол или наркотици. Во текот на викендот, 24 лица беа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Полицијата во Копенхаген уапси десетици граѓани во текот на викендот за возење електрични скутери под дејство на алкохол или психотропни супстанци.Полицијата ...
| | веќе видена | слични

Данската полиција уапсила 28 луѓе во Копенхаген поради возење на електрични тротинети во пијана или дрогирана состојба. Копенхагенската полиција во текот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 321 | | | веќе видена

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 276 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 135 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 124 | | | веќе видена

Тестовите на лицето за кое попладнево се чекаа резултатите се негативни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство. -Резултатите на лицето ...
сите 423 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данска парично ја казни Тотал за испуштање хемикалии во Северното море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: