Даночната реформа ќе удри и на кладилниците – колку пари врти овој бизнис?


Даночната реформа која стартува на 1 јануари ќе удри и на спортските обложувалници односно на кладилниците. Со измените на законот државата наместо 10 ќе зема ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Најавената даночна реформа ќе донесе промени и кај даночната стапка која се плаќа на приходите од закуп. Според новите предлози на Министерството за финансии ...
| | веќе видена | слични

Приредувачите на игри на среќа многу пати досега, како грижа кон своите клиенти, предупредуваа дека постоечкиот начин на пресметување на персоналниот данок на ...
| | веќе видена | слични

Со предложениот нов Закон за личен доход, се зголемува даночната стапка која се плаќа на приходите од закуп. Во оваа категорија спаѓаат доходите кои лицата ги ...
| | веќе видена | слични

Промените во даночниот систем што ги предложи владата и ги презентираше во изминативе денови, содржи и други, т.н. скриени даноци, предупредуваат експертите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
сите 109 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 124 | | | веќе видена

Од оваа ноќ јужните предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе подпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над ...
сите 204 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 321 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Со високи тонови, со обвинувања за изборот на новите членови поради тоа што неколку пратеници ги напуштија нивните пратенички групи, со жестоки реакции од ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даночната реформа ќе удри и на кладилниците – колку пари врти овој бизнис?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: