Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Талат Џафери за кршење на процедурите

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против собранискиот спикер Талат Џафери, за кршење на процедурите во врска со ратификацијата на ...
| | веќе видена | слични

Данев, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека опозицијата нема намера да го блокира законот за медиуми, кој беше најавувано дека ќе се носи консензуално, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев денеска ги отфрли твдењата дека опозициските пратеници го блокираат носењето на законот за аудио ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова владеачко мнозинство во услови кога беше во опозиција на ширко и на долго зборуваше дека во Република Македонија особено во Собранието е потребно дебата, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Праксата за штанцање на закони по скратена постапка од владејачкото мнозинство во Собранието и денеска продолжи. На ова реагираше координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратениците во Собранието денеска на 50. седница ги изгласа претседателот и тројца членови на Регулаторната комисија за енергетика. Опозицијата гласаше против ...
| | веќе видена | слични

Владејачкото мнозинство ги изгласа претседателот и тројца членови на Регулаторната комисија за енергетика. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ беа против. За претседател ...
| | веќе видена | слични

 Опозицијата гласаше против предлозите, спорејќи ја незвисноста на кандидатите.  За претседател е именуван Марко Бислимовски, а за членови Наташа Вељановска, ...
| | веќе видена | слични

Процедуралните аспекти на потпишувањето и ратификувањето на т.н. Преспански договор се толку големи и суштествени што доведуваат до негова апсолутна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 242 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски денеска преку сооштение искажа незадоволство од одбивањето на второстепената жалба за одложување на издржувањето на ...
сите 105 | | | веќе видена

На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите ...
сите 155 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска попладне ги посети американските воени гробишта во предградието Сирен на Париз, кои се симбол на учеството на ...
сите 61 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Талат Џафери за кршење на процедурите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: