Данци тренираа со овци во Охрид

Фудбалерите на репрезентација на Данска за играчи до 19 години се шокирале кога виделе дека теренот на спортско-рекреативниот центар „Билјанини извори“ во Охрид треба да го делат со стадо овци. Скандинавците во минатата недела одиграа две пријателски средби со Македонија во Охрид и имаа шанса да се уверат во супстандардните услови за работа на македонските спортисти. Скромната инфраструктура и нерамните терени не ги изненади гостите, но не останаа рамнодушни кога видоа дека стадото овци пасело на помошните фудбалски терени на спортскиот центар. Тие веднаш повикале новинарска екипа, која ги пратела на подготовките во Македонија, а снимениот материјал викендов е прикажан на неколку локални телевизии во Данска и е топ-тема на социјалните мрежи во оваа држава.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 357 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 192 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 78 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данци тренираа со овци во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: