Дамјан Стојчев и Ива Димитриевска победници на пинг-понгарскиот „Телеком Мастерс“


Околу 50 натпреварувачи учествуваа на вториот „Телеком Мастерс“ турнир во пинг-понг од серијата рангирани турнири во Јуниорска категорија U-18, се одржа ...
| | веќе видена | слични

Во Свети Николе во СЦ Цар Самоил се одржа вториот Телеком мастерс бодовен турнир за сениори во пинг понг. Организатор на турнирот беше ППК Шампион ФА од Штип ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 865 | | | веќе видена

Позицијата на Макрон да го блокира пристапувањето на нови членки на Унијата е целосно оправдана, смета бугарскиот европратеникот Иво Христов, кој целосно ги ...
сите 436 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дамјан Стојчев и Ива Димитриевска победници на пинг-понгарскиот „Телеком Мастерс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: