Во долна облека и со маски на очите: Сексуалните работнички маршираа низ Скопје


4 копии

Во Скопје на улица „Македонија“, денеска по десетти пат се одржа марш на црвените чадори, во рамки на меѓународниот ден „Стоп за насилството врз сексуалните ...
| | веќе видена | слични

Црната маска од сатен и цирконите на очите ѝ го криеше ликот, но не и насмевката и задоволството на оваа дама дека го работи тоа што го сака - нудење сексуални ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на градоначалникот Шилегов дека нема конечна одлука за спомениците од Скопје 2014, перформансот за одбележување на Денот за борба против насилството ...
| | веќе видена | слични

“Политиките кои ја криминализираат сексуалната работа овозможуваат и стимулираат насилство врз сексуалните работници, истите никако не влијаат на намалување на ...
| | веќе видена | слични

Институциите да ги заштитат сексуалните работници и нивните човекови права од стигматизација и дискриминација, побараа денеска сексуалните работници и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Шефот на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Гергели Гулаш, вели дека треба да се земат предвид и условите во македонските затвори, како и ...
сите 378 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 62 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во долна облека и со маски на очите: Сексуалните работнички маршираа низ Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: