Лукаку најави репрезентативна пензија


5 копии

Селекторот на сребрената селекција од последниот светски шампионат го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за пријателската средба со Португалија, па ...
| | веќе видена | слични

Во пет дена од хрватската фудбалска репрезентација се простија тројца играчи. Прв беше Ведран Чорлука, а по него следеа Марио Манџукиќ и Даниел Субашиќ. Со нив ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Манечстер Јунајтед и белгиски репрезентативец, Ромелу Лукаку меѓу редови најави дека би можел да се повлече од репрезентацијата по крајот на ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед во овој момент веројатно е во најдобрите фудбалски години, меѓутоа во дресот на државниот тим не се гледа себеси уште долго. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со „помош" на социјалните мреќи, Даниел Субашиќ се прости од дресот со државниот грб на Хрватска... Пред него тоа веќе го направија и Ведран Чорлука и Марио ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато | Репрезентацијата на Хрватска која играше во финалето на Светското првенство во Русија полека се распаѓа, искусните играчи го напуштаат националниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 314 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукаку најави репрезентативна пензија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: