Детали од истрагата а напаѓачот на американската амбасада во Подгорица: Самоубиецот имал две бомби


Службеници на Управата на Министерството за внатрешни работи во Црна Гора работат на идентификување на лицето кое синоќа фрлило експлозивна направа во дворот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Црногорската полицијата се сомнева дека 43-годишниот Далибор Јауковиќ, роден во Краљево, кој живеел во Подгорица е мажот што завчеравечер ја фрлил бомбата во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Далибор Јауковиќ кој фрли бомба врз Амбасадата на САД во Подгорица, па самиот се разнесе, при што телото му го најдоа на околу 30-ина метри, оставил проштално ...
| | веќе видена | слични

Тој во писмото, меѓу другото,бара од членовите на неговата  фамилијата и роднините да му простат за тоа што ќе го направи, пишува црногорскиот дневник ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Далибор Јауковиќ, кој завчера фрли бомба во дворот на американската амбасада во Подгорица, оставил проштално писмо. Во писмото, кое е откриено од полицијата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Црногорската полиција се сомнева дека Далибор Јауковиќ, државјанин на Србија фрли бомба врз Амбасадата на САД во Подгорица. Тој потоа се самоуби. Според ...
| | веќе видена | слични

Маж фрли рачна граната во зградата на американската амбасада во Подгорица, Црна Гора, пред да се разнесе. Мотивите за нападот не се познати. Истрагата е во тек ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 174 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детали од истрагата а напаѓачот на американската амбасада во Подгорица: Самоубиецот имал две бомби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: