Анкета: Повеќето луѓе сметаат дека светот денес е поопасен од пред две години

Резултатите од истражувањето се објавени пред самитот на НАТО во Брисел и во време на растечка затегнатост меѓу САД и сојузниците околу трошоците за одбрана. ...
| | веќе видена | слични

Генерацијата „З“ се однесува на младите родени околу средината на 90-тите до раните 2000-ти, но сѐ уште нема консензус околу тоа кога завршува. Пред тоа беше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу две третини од Русите веруваат во постоење на светска влада во сенка, а повеќето од нив веруваат дека таа непријателски се однесува кон нивната земја. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 204 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета: Повеќето луѓе сметаат дека светот денес е поопасен од пред две години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: