Дали зборуваме ист јазик? Како мажите и жените ги разбираат овие пет вообичаени фрази

2 копии

Кога комуникацијата е во прашање, мажите и жените многу често воопшто не се разбираат. Различното разбирање во одредени ситуации често доведува до ...
| | веќе видена | слични

 Факт е дека доколку ги премолчувате работите кои ви пречат, никогаш ништо нема да се промени. Но, треба да внимавате како ги кажувате. Колку и мажите да се ...
| | веќе видена | слични

 Се сеќавате ли на оние здодевни фрази кои мајките ни ги кажуваа на сите додека бевме помали? Колку пати сте си кажале дека вие никогаш нема да им ги кажувате ...
| | веќе видена | слични

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 109 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 544 | | | веќе видена

Вчера во 20.34 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на бул.„Кирил и Методиј“ скокнало лице од стан на втор кат. Полициски службеници излегле ...
сите 273 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали зборуваме ист јазик? Како мажите и жените ги разбираат овие пет вообичаени фрази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: