Тужба против плановите за намалување на стандардите за издувни гасови

Неколку сојузни држави го тужат претседателот Доналд Трамп и неговата администрација Седумнаесет сојузни држави и главниот град Вашингтон ја тужат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 250 | | | веќе видена

По тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека изјавата на генералниот секретар Игор Јанушев за можноста партијата да ги бојкотира ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тужба против плановите за намалување на стандардите за издувни гасови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: