Дали владината реконструкција ќе донесе суштински квалитативни промени?

Шест министри го напуштаат владиниот кабинет, а влегуваат четири нови имиња. Премиерот Заев одлучи лично да го преземе клучниот ресор, министер за финансии. ...
| | веќе видена | слични

Иако речиси беше извесно дека во текот на денешниот ден премиерот Зоран Заев ќќе го испрати предлогот за новиот владин кабинет сепак се одлучи за уште едно ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска не ги откри имињата на министрите кои ќе бидат сменети. Рече во недела ќе ги соопшти кога и ќе го достави списокот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Предлогот на премиерот Зоран Заев за новите министри од најавената влдина реконструкција треба до крајот на неделата да бидат доставени до Собранието, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 266 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали владината реконструкција ќе донесе суштински квалитативни промени?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: