Скопје се врати на врвот на светска листа на загаденост


Секако, дека примерот на Приштина треба сериозно да се следи и да се согледаат позитивните ефекти за прочистувањето на воздухот, но и нус ефектите кои ќе ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Како реакција на опасно високото ниво на загаденост на воздухот, градската управа на Приштина усвои и примени низа итни мерки со кои се забрани сообраќај на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 348 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје се врати на врвот на светска листа на загаденост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: