Целосен трејлер за новиот Бетмен - “The Dark Knight Rises” (видео)


Вчера беше објавен новиот, целосен трејлер за “The Dark Knight Rises” - последното продолжение на трилогијата за Бетмен, во режија на Крис Нолан. Од она што може да се види во трејлерот и реакциите на американските медиуми, никој не се сомнева во епска завршница на серијалот. Иако во трејлерот има многу малку за самиот Бетмен, очигледно е дека страшниот Бејн (Bane) ќе биде неговиот најтежок противник досега... Премиерата на “The Dark Knight Rises” во САД е закажана за 20 јули 2012 година. Покрај Кристијан Бејл во улогата на Бетмен во филмот настапуваат и Ен Хетвеј (Жената Мачка), Тим Харди (Бејн), Мајкл Кејн (Алфред)...
| | веќе видена | слични

Официјалниот трејлер за последниот Бетмен филм со Кристијан Бејл во главната улога пристигна. Третиот филм наречен The Dark Knight Rises означува и крај на соработката на Бејл со режисерот Кристофер Нолан, а негативци во последното продолжение за Бејл ќе бидат „жената-мачка“ и Бејн, портретирани од Ен Хатавеј и Том Харди. Нови актери се Џозеф Гордон Левит и Марион Котилјард кои претходно глумеа во Inception и Морган Фриман. Како и во претходните филмови, Гери Олдман и Мајкл Кејн повторно ќе ги репризираат улогите на комисионерот Гордон и батлерот Алфред. Ова ќе биде епско збогување со Кристијан Бејл. The Dark Knight Rises ќе ја има својата премиера во јули 2012 година.
| | веќе видена | слични

Warner Bros. Pictures моментално владеат на кино-благајните со новото продолжение на Sherlock Holmes, а сега го објавија и трејлерот за третиот филм за Бетмен, долго очекуваниот The Dark Knight Rises во режија на Кристофер Нолан. Во филмот кој ќе се појави премиерно на 20 јули, 2012 учествуваат ѕвезди како Кристијан Бејл, Мајкл Каин, Гери Олдман, Морган Фриман, Ен Хатавеј, Том Харди, Марион Котилард, Џуно Темпл, Нестор Карбонел, Том Конти, Брет Кулен, Крис Елис, Адам Родригез и Роб Браун. Погледнете го трејлерот:
| | веќе видена | слични

Последниот дел од сагата за Бетмен, во режија на Кристофер Нолан, со Кристијан Бејл во главната улога, излегува следново лето. Ова е официјалниот трејлер за филмот, кој огромен број фанови со нетрпение го очекуваат.
| | веќе видена | слични

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 166 | | | веќе видена

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната – биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува ...
сите 258 | | | веќе видена

Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле ...
сите 214 | | | веќе видена

Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место на евровизиското финале во Тел Авив, што е најголем успех за земјава досега на Евросонг, вечерва ...
сите 211 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Целосен трејлер за новиот Бетмен - “The Dark Knight Rises” (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: