Дали да ставите смути во вашето мени ?

Дали да ставите смути во вашето мени? Ако сте активен корисник на интернетот и социјалните медиуми, тогаш знаете дека смутито моментално е најпопуларниот пијалак во светот. Смутито претставува кремаст напиток од блендирано овошје во комбинација со млеко, слатка павлака или јогурт. Во сферата на угостителството, напитокот од мелено овошје бил познат уште во триесеттите години на минатиот век, но врвот на популарноста овој пијалак го доживува денес и целиот свет зборува за бенефитите од консумирањето на овој напиток. Денеска, речиси и да нема локал кој не го нуди овој пијалак, од продавниците за брза храна и кафе – баровите, па сè до рестораните. Последниве две – три години и нашата земја е зафатена од смути-манијата и сè почесто го гледаме овој пијалак во мени картите на локалите. Многумина заменуваат оброк со смути, а некои веќе се откажуваат од утринското кафе и одбираат смути како идеален начин за здрав почеток на денот. Но, на што би требало да внимавате доколку сте угостител и сакате да го ставите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали да ставите смути во вашето мени ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: