Луѓе, не си играјте и чувајте се – изложувањето на сонце е опасно

Време е на летни одмори. Покрај цената на аранжманот, треба да се размисли и за дополнителните трошоци: нов костим за капење или истиот од лани? Тука се и ...
| | веќе видена | слични

Каде на прв одмор со своето бебе и како до таму? „Не заборавајте средства за дезинфекција, завој, гази, водоотпорни фластери, антибиотски прашок или спреј.“ П ...
| | веќе видена | слични

 Со сончевите, топли денови се појавуваат и сезонски здравствени проблеми. Од труење со храна и проблеми со очите, до изгореници од сонцето. Со овие неколку ...
| | веќе видена | слични

Ако користите спреј со заштитен фактор за заштита од штетните сончеви зраци, важно е да знаете правилно да го нанесете за да може да делува. Имено, повеќето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конечно дојде лето и можеме да се пофалиме со топло време и високи температури. Сакаме целосно да ги искористиме топлите денови и да појдеме на плажа или ...
| | веќе видена | слични

Иако на секој чекор има потсетници за нанесување на крем за заштита од сонце, сепак многу луѓе не успеваат доволно да се заштитат и повторно горат. Меѓутоа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест во земјава достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите ...
сите 678 | | | веќе видена

Денеска земјава треба да го добие новиот Парламент. Вчера излезе од Ифективната клиника собранискиот спикер Талат Џафери, најавувајќи дека е во добра ...
сите 143 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 44 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот ќе има ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луѓе, не си играјте и чувајте се – изложувањето на сонце е опасно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: