Посебен третман


Доктор Илиќ има посебни методи за лечење на алкохоличари, особено оние ко се лекуваат присилно… Режија: Горан Паскаљевиќ; Улоги: Бата Стојковиќ, Павле Вуисиќ, Бора Тодоровиќ
| | веќе видена | слични

Вчерашниот натпревар и контроверзниот пенал досуден во корист на Реал Мадрид го поделија фудбалскиот свет. Одредени светски и регионални медиуми по овој натпревар го поставија прашањето дали само шампионот на Шпанија е заштитен од страна на УЕФА. Оние кои сметаат дека тоа е така понудија и материјал со кој се обидуваат да докажат дека „кралевите“ имаат посебен третман кај органите на Европската куќа на фудбалот. На интернет се појави фотографија од монтажа на спорните ситуации од натпреварите на Реал во походите кон европската титула. Некој се сетил на спорната стиуација на Предраг Мијатовиќ токму против Јувентус во финалето од Лигата на шампионите во 1998 година во Амстердам. Многумина сметаат дека голот е постигнат од офсајд, иако Мијатовиќ тоа повеќе пати го демантираше, убедувајќи дека Џанлука Песотo бил во линија, што не се гледа на снимката. Сомнителни ситуации с=има и од минатите сезони. На пример, во финалето во 2014 во Лисабон Серхио Рамос со погодок во судиското продолжение го однесе натпреварот во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Посебен третман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: