Дали „Пржино 3“ е решение за СЈО, пописот и изборниот модел или лидерски средби не се „лекот“?


Ќе има ли „лидерство“ за излез од ќор сокакот кој настана откако опозицијата одби да ги решава проблемите со власта преку нова рунда на лидерски средби? ...
| | веќе видена | слични

Повеќе извори на различни нивоа во власта и правосудството тврдат дека римејкот на вицот што го објави Бранко Героски индиректно ја отсликува реалноста во која ...
| | веќе видена | слични

Откако шефицата на СЈО избега од новинарите во јавноста се чувствува празнина која мора да биде пополнета. Секој ден без објаснувања за огромен број логични ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе 24 денови нема ни трага ни глас од провладиното перо „број 1“, Сашо Орданоски, пишува порталот лидер.мк . "Познатиот коментатор и пропагандист исчезна од ...
| | веќе видена | слични

Ако се погледнат податоците од Агенцијата за вработување, во неколкуте најбарани професии во земјата се и програмерите. Најмногу се бараат продавачи, општи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По сите афери на власта кои кулминираа со случајот Боки 13 во кој е инволвирана и Катица Јанева а најверојатно и други високи државни функционери главното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Понеделнички вести во фокусот на Фактор ова утро... * Кој прави пари од продажба на „зелена“ струја? Сите ние лани за зелена струја сме платиле 39 милиони ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ води сериозни, темелни преговори со претседатели и високи претставници политички партии кои се дел од новиот собраниски состав, за нов четиригодишен полн ...
сите 188 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 91 | | | веќе видена

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 173 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари изјави дека настапот на неговите играчи во реваншот со Лион бил подобар од очекуваниот. „Бјанконерите“ остварија пирова ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали „Пржино 3“ е решение за СЈО, пописот и изборниот модел или лидерски средби не се „лекот“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: