Дали Португалија повторно ќе изненади на „Евровизија 2019“?


Македонската пејачка Тамара Тодевска по трет пат ќе ја претставува Македонија на Евровизија оваа година во мај. Песната „Proud“ беше објавена за јавноста пред ...
| | веќе видена | слични

„Proud“, евровизиската песна со која Тамара Тодевска ќе ја претстави Македонија на претстојната Евровизија во месец мај, наиде на доста позитивни реакции од ...
| | веќе видена | слични

„Proud“, евровизиската песна со која Тамара Тодевска ќе ја претстави Македонија на претстојната Евровизија во месец мај, наиде на доста позитивни реакции од ...
| | веќе видена | слични

Веќе ги имаме сите песни што ќе се натпреваруваат на годинашното, 64. по ред издание на „Евровизија“, од кое нè делат уште два месеца. Иако првично беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Португалија повторно ќе изненади на „Евровизија 2019“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: